Selam iyi geceler taraftar tv izlemek için usdeki indirme likon basınız

Aşağıda Giriş bölümünü yazmanın teknik yönleri hakkında bazı genel ipuçları veriyoruz.

? Active voice kullanın.

? Net olun.

? Nominalleştirmeden kaçının (sıfat ve fiiller de dahil olmak üzere cümleleri isimlere dönüştürür). Bunun yerine, pratikte fiil formunu kullanın. Nominalizasyonu ortadan kaldırdığınızda, cümleleriniz kısaltılacak, etkin bir sesi muhafaza edeceksiniz ve cümleleriniz daha doğal konuşma gibi akacaktır.

? Taslağınızda uzun cümleleri görüyor musunuz? Onları düzeltin. Üç ila dört çizgiden daha uzun sürecek herhangi bir şey absürd olur ve hatta bu uzunluğa sahip cümleler nadiren görülmelidir. Daha kısa cümleler daha nettir; okuyucularınızın argümanlarınızı takip etmesini kolaylaştırır. Bununla birlikte, her cümleyi birleştirmeyin.

? Benzer şekilde, uzun cümleleri noktalı virgül ve virgüllerle ayırın. Makalenizin amacı tekrarlanan bulgularınızı net bir şekilde açıklamaktır.

? İlk şahıs zamirlerini aşırı kullanmaktan kaçının. Bölümün başında nadiren kullanın ve hipotezinizi ve çalışmanın arkasındaki mantığı tartıştığınızda onları sonuna kadar serpin.

? Düşüncelerinizi spesifik olarak düzenleyin (yukarıda “Giriş bölümüne ne eklemeliyim” bölümünde açıklandığı gibi).

İPUCU #1: Diğer yazım türlerinde olduğu gibi Girişinizi aktif bir tonla başlatın.

? Bulgularınızın özetini yazmak sıkıcı olmamalı. Ancak, sıkıcı bir başlangıç, okuyucularınızı, sonuçlarınızı ve tartışma bölümünüzü okumaktan vazgeçtirecektir! Peki heyecan verici bir girişe nasıl başlarsınız? Mesela kışkırtıcı bir fıkra ile başlayın veya ampirik veriden alıntı yapın.

İPUCU #2: Girişinizde “roman”, “ilk önce” ve “paradigmayı değiştiren” gibi cümleler kullanılmamalıdır [18].

? Projenizde paradigma kayması olmayabilir (gerçekten bu durumda az çalışma vardır); Fakat fikriniz ilk aşamada yeni değilse, o zaman şimdi kağıda yazmalı mısınız? Araştırmanızın mevcut bilgilere anlamlı bir katkı yapacağını düşünmüyorsanız, taslak çizelgesine yaklaşmadan önce daha fazla araştırma yapmayı düşünebilirsiniz.

Umarım yukarıda anlatılanlar size yardımcı olmuştur.

Eğer kafanıza takılan sorular var ise , aşağıdan bize yazabilirsiniz veya edit@wordvice.com.tr adresine eposta atabilirsiniz.

Tartışma bölümünü hazırlarken zorlanıyorsanız, sayfa başına $6 ödeyerek uzman kadromuzdan faydalanın.

Site hoş geldiniz
Kategoriler: Paylaşım

1 yorum

Jordan Henderson'ın | Spor Cep · Haziran 2, 2019 8:38 pm tarihinde

[…] yan baba ve oğul toplantının bu harika klibi gördük eğer biraz fazladan bağlam sunabilir Liverpool’un adına Avrupa Kupası ve bir tane tutma Başka bir kucaklama içinde, çok sıkı, çok sevgi dolu, çok güzel bir […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× How can I help you?